Udost

FacebookTwitterGoogleLinkedIn


Od 3 do 5 lipca spotkali się w Jeleniej Górze  sympatycy błota i jazdy w terenie. Była to już druga edycja tej imprezy organizowana w naszym mieście. Mimo wszelkich starań organizatorów nie była to aż tak dobra zabawa jak rok temu. Piątkowy odcinek nocny został odwołany ze względu na bezpieczeństwo uczestników którym zagrażały dwie grupy niezadowolonych mieszkańców blokujące drogi dojazdowe do odcinków specjalnych w miejscowości Radomierz i Miłków. Tejże nocy nie było też spokojnie na bazie imprezy. Organizatorzy mieli wielkie kłopoty z grupą kilku ekip zmierzających na konkurencyjną imprezę które to skutecznie zakłóciły starty zawodników i porządek. Organizatorzy nie poddali się całej sytuacji  i do godzin rannych sporządzili nowe książki drogowe aby wszyscy uczestnicy mogli bezpiecznie wyruszyć na odcinki dzienne. Już kilka minut po godzinie dziesiątej  pierwsi uczestnicy Mud Party zmierzyli się z odcinkami specjalnymi na Starej Rakownicy oraz w Piechowicach.  Błoto, strome ściany i jazda po zboczach ( tak zwane trawersy) stanowiły dla uczestników wielkie wyzwanie. Nawet najlepsze ekipy startujące w rajdach w najcięższych klasach miały problemy z ich pokonaniem. Nie zabrakło oczywiście w całej zabawie odcinków specjalnych na terenie Jeleniogórskiego poligonu. Te właśnie odcinki były przygotowane dla najwytrwalszych. Ilość ekip biorących udział w Mud Party i limity czasowe określone na 9h nie pozwoliły na rozegranie w sobotnie popołudnie najbardziej widowiskowej konkurencji którą były wyścigi równoległe na błotnym torze. Wyścigi te ze względu na zapadający zmrok zostały przeniesione na niedzielę na godzinę dziesiątą. Nagrodę główną Mud Party jaką był samochód Smart wygrała ekipa Kowal Extreme Off-road. Ekipa w skład której wchodzi Sławomir Kowalski ( kierowca  ) i Kamil Kowalski ( pilot ) była nie do pokonania w żadnej konkurencji a kondycji fizycznej tej załogi może śmiało pozazdrościć każdy. Wiele ekip mimo kłopotów organizacyjnych już zapowiedziało swoją obecność na Mud Party 2016.
Czym jest Mud Party ? zapytaliśmy jednego z organizatorów Andrzeja Wójcika.  Mud Party jest imprezą skierowaną do wszystkich fanów off-roadu, jest imprezą inną niż wszystkie bo miała to być integracja i zabawa bez ciśnienia jakie można zauważyć na prawdziwych rajdach. Nigdy ale to przenigdy nigdzie nie pisaliśmy ani nie mówiliśmy o tym że to jest rajd. Rajdów jest w naszym kraju wiele a Mud Party ma być integracją i zabawą. Jest wiele rajdów na których można utopić i zepsuć samochód. Mud party miało być inne. To miała być prawdziwa zabawa, integracja i tylko zabawa. Właśnie na taką zabawę się przygotowaliśmy od jesieni zeszłego roku i przez myśl nam nawet nie przeszło, że wszystko może się tak potoczyć. Nie spodziewaliśmy się nawet przez chwilę awantur i tak wielkiego ciśnienia wśród uczestników naszej zabawy. Podkreślaliśmy zawsze i będziemy to podkreślać Mud Party to nie jest rajd, nigdy nim nie było i nie będzie. Nie będę się wypowiadał o sytuacji jaka powstała w piątkowy wieczór. Życie i czas wszystko weryfikują. My jako organizatorzy ponosimy największą odpowiedzialność za wszystko co się wydarzyło. Wymyśliliśmy zrobienie czegoś w stylu zlotu, błotnej dziury w której można się popaplać i danie ludziom trochę frajdy z jazdy w pięknych okolicach Jeleniej Góry z elementami rywalizacji. Chcieliśmy podzielić się naszą pasją z mieszkańcami miasta. Całą impreza jest finansowana z wpisowego naszych uczestników i żadna instytucja miejska ani partner nie daje nam na ten cel nawet złotówki. Wraz z Sylwią robimy to wszystko z pasji i staramy się dać wszystkim dookoła jak najwięcej. Pomaga nam w tym wszystkim grono wielu przyjaciół na których zawsze możemy liczyć i i jesteśmy im wdzięczni za to że są razem z nami. Kilka ekip pomyliło się traktowaniem Mud Party jako rajd co i tak nie zwalnia nas z całej odpowiedzialności za sytuacje jakie miały miejsce w piątkowy wieczór. Jako organizatorzy przepraszamy wszystkich uczestników i partnerów za niedociągnięcia. Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą. Nie poddajemy się i Mud Party 2016 się odbędzie.  Wierzymy w to że ludzie dla których off-road jest prawdziwą pasją nas nie zawiodą i spotkamy się wszyscy za rok.

Nasza redakcja, podobnie jak w tamtym roku, tak i w tym objęliśmy patronat nad tą inicjatywą i już możemy zapewnić, że w edycji MUD PARTY 2016 również będziemy patronować tą imprezę!

 

« 1 z 6 »

Udost

FacebookTwitterGoogleLinkedIn


Komentarze (Facebook)

Sprzawdź także

Mud Party Integracja 2019 – galeria

UdostW dniach 12-13 lipca odbyła się integracja Mud