Udostępnij

FacebookTwitterGoogleLinkedIn


W dniach 23-25.03.2018 odbył się pierwszy, prawdopodobnie cykliczny, zlot samochodów terenowych marki Land Rover.

Mieliśmy zaszczyt być gospodarzami zlotu, a co za tym idzie, byliśmy odpowiedzialni za trasy oraz za ugoszczenie gości.

Bazą zlotu był Pensjonat Joanna w Trzcińsku.

W pierwszy dzień wszyscy się zjechali i zrobiliśmy ognisko na bazie, przy którym wszyscy się poznawaliśmy przy rudym trunku 🙂

W sobotę, po śniadaniu, wyruszyliśmy w teren. Początkowo był zwykły „lajcik”, przejazd przez rzekę i z Trzcińska przez Miedziankę ruszyliśmy dalej w teren w Stronę Rędzin. Tam okazało się, że ogrom śniegu, uniemożliwił nam przejazd, więc musieliśmy się wrócić i asfaltem pojechać do Rędzin, gdzie z powrotem ruszyliśmy szutrami. Tam śniegu również było sporo, ale nie rezygnowaliśmy. Tuż przed Kopalnią w Rędzinach utknęliśmy w zaspach śnieżnych, które sięgały do metra wysokości. Wyciągarki poszły w ruch i poszliśmy dalej. Były momenty grozy, kiedy kilka ekip ślizgało się po zboczu, na mokrej, śnieżnej nawierzchni. Z Kopalni udaliśmy się w stronę bazy. Zbyt dużo czasu zeszło na wyciąganiu się, więc musieliśmy zrezygnować z dalszej części zaplanowanej trasy. Częściowo szutrami, częściowo asfaltem udaliśmy się na kolację.

W niedzielę chwilę po 10 ruszyliśmy w trasę. Od bazy pojechaliśmy przez Jasiową dolinę do Wojanowa, dalej jadąc przy Żwirowni udaliśmy się do Łomnicy i szutrami pojechaliśmy do skrzyżowania przy starym „Sombinie”. Zaraz przed wjazdem na asfalt jedno z aut doznało małej awarii – urwane cięgno reduktora. Szybka akcja-regeneracja i jazda dalej :). Póżniej przejazd przez bród w Miłkowie i asfaltem do Ogorzelca, gdzie wjechaliśmy w tunel kolejowy na nieczynnej linii kolejowej do Kowar. Stamtąd udaliśmy się przez Wojków do Trzcińska na bazę. Tunel zrobił nie małe wrażenie na całej ekipie Overland-u.

 

Zlot zakończył się zaraz po przyjeździe na bazę.

 

Poniżej kilka fotek od Marty Bobrowskiej:

« 1 z 3 »

A tu zapraszam do obejrzenia galerii Arka Piołunowicza:

Udostępnij

FacebookTwitterGoogleLinkedIn


Komentarze (Facebook)

Sprzawdź także