Wyprawa w okolice Jeleniej Góry z wycieczkęą z Poznania

Udostępnij


Weekend pełen wrażeń przeżyła wycieczka z Poznania, którą mieliśmy zaszczyt poprowadzić po naszych okolicach.

Bazą wypadową był Gościniec Joanna w Trzcińsku k. Janowic Wielkich.

Tam spotkaliśmy się z ludźmi, którzy przyjechali na 11 aut terenowych. Wśród marek mogliśmy podziwiać oczywiście dwa Land Rovery Defendery. Oprócz tego były też Patrole, Isuzu, Opel Frontiera oraz Toyota.

Pierwszego dnia zorganizowaliśmy im wycieczkę po roadbook`u. Niestety czasu nie wystarczyło na pokonanie całej trasy. Po drodze mieliśmy zadania dla uczestników. Na kopalni piasku rozwiesiliśmy kilka pieczątek. Wycieczka jednak zainteresowała się podjazdami i zjazdami z górek. Było trochę błota, a nawet jedno auto musiało użyć wyciągarki. Nastąpnie zabraliśmy ich na “siodło”, gdzie pierw trzeba było zjechać po mokrej, śliskiej trawie, a następnie wspiąć się pod stromą górkę. Na trasie tej górki drzewa nie ułatwiały podjazdu, tak samo jak korzenie wystające spod ziemi.

Drugi dzień miał być dniem typowo widokowym. Niestety, pogoda nam tego nie zapewniła. Widoki miały być super. Mimo tego, dzień przebiegł w fajnej atmosferze. Udaliśmy się na nieczynny już tunel kolejowy pomiędzy Ogorzelcem a Kowarami. Stamtąd pojechaliśmy na Kopalnie Podgórze, gdzie zjedliśmy ciepły żurek. Grupa z Poznania zwiedziła Kopalnię.

Na zakończenie udaliśmy się na drugą piaskownię, gdzie bawiliśmy się na piaskowych pagórkach, zjazdach oraz w wodzie.

 

Dziękujemy serdecznie grupie z Poznania (i nie tylko) za przyjazd. My bawiliśmy się super i mam nadzieję, że oni również.

Dziękujemy również Andrzejowi “Siojo” z Jeep-Survival za organizację.

 

Zapraszam do obejrzenia materiału wideo przygotowanego przez naszą redakcję

Zapraszam również do obejrzenia galerii zdjęć z wypadu

« z 6 »

Udostępnij