Pojezierze Drawskie podbite!

Udostępnij


W połowie sierpnia udaliśmy się na małą off-roadową wyprawę po Polsce. W wycieczce czestniczyły trzy auta: Land Rover Discovery 1 200TDI, Land Rover Discovery 2 TD5, oraz Jeep Wrangler Rubicon.

Trasa przebiegała przez praktycznie całe Pojezierze Drawskie. Tu chcielibyśmy podziękować grupie PolskiOffroad.PL za jej przygotowanie.
Otóż wyruszyliśmy 13 sierpnia z Jeleniej Góry i asfaltem kierowaliśmy się na północ. Po całym dniu jazdy, zakupach w LandPart System 😉 , kilku przystankach, zatrzymaliśmy się około 20km od początkowego punktu trasy. Tam rozbiliśmy “obóz” i zostaliśmy dwie noce. Oczywiście miejsce noclegowe znajdowało się nad jeziorkiem 😉
Po dwóch przespanych nocach w swoich autach (każdy miał przygotowaną zabudowę sypialnianą) wyruszyliśmy do pierwszego odcinka trasy, zaczynającego się w Drzewianach. Szlak prowadził nas nad same morze. Zaplanowaliśmy nocleg w miejscowości Kopań, gdzie znajduje się jezioro. Kolejne odcinki trasy prowadziły nas między licznymi jeziorami. Każdy dzień jazdy zakończony był ogniskiem przy jeziorze. Każdy wieczór zakończony był kąpielą, praniem i myciem naczyń w jeziorze. Kuchenki gazowe na kartusze, menaszki i malutki czajniczek zdały egzamin w warunkach w jakich “mieszkaliśmy” przez 10 dni. Cywilizację omijaliśmy wieeeelkim łukiem. Przejeżdżaliśmy przez takie wioski, które miały tylko 2-3 domy a dojazd do nich był tylko drogami leśnymi. Średnio co drugi dzień zatrzymywaliśmy się na zakupy w mieście, żeby uzupełnić zapasy. Podczas naszej wyprawy odbył się zlot pojazdów militarnych w Bornie Sulinowym. Trwał on od piątku do niedzieli, 17-19 sierpnia. Trasa planowo przebiegała przez Borne i chcieliśmy tam dojechać w sobotą. Niestety małe usterki zatrzymały nas i dotarliśmy tam w niedzielę po południu. Generalnie zlot się już kończył ale trafiliśmy jeszcze na kilka okazów.

Generalnie wycieczka bardzo nam się udała i następną planujemy również po Polsce, ale na mazurach. Po niej, jak już auta będą przygotowane na zicher, być może wybierzemy się na Ukrainę, Rumunię czy Czarnogórę.
Zapraszam do obejrzenia małej galerii 🙂

« z 2 »

Udostępnij