Rakownica wolna od śmieci

Udostępnij


Dzisiaj, tj. 14.04.2019 spotkaliśmy się na starym basenie Rakownica celem posprzątania całego terenu.

 

Miasto Jelenia Góra, Prezydent Miasta Jerzy Łużniak oraz MPGK przygotowało dla nas kontener, worki oraz rękawice. Spotkaliśmy się o godzinie 11.00 na placu za wiaduktem na Rakownicy. Udział w tej inicjatywie wzięło 23 osoby, a w tym dwĂłjka małych dzieci. Pracy było sporo, co będzie widać na zdjęciach a podstawiony kontener okazał się z byt mały. Niestety ludzie bardzo zaśmiecili ten teren. Na szczęście wszyscy sprostali zadaniu i praktycznie po dwóch godzinach teren zaczął lśnić czystością. udało Nam się również częściowo oczyścić sam basen z nieczystości. Korzystając z woderów udało się wejść do wody aby zapełnić kilka worków.

 

Po udanej akcji sprzątania udaliśmy się na Poligon, aby rozpalić ognisko, zjeść pieczoną kiełbaskę. Gdy brzuszki były już napełnione udaliśmy się na krótką, lecz dla niektórych wyczerpującą przejażdżkę.

 

Cała akcję oceniam na 5+. Dziękuję każdemu, kto przyczynił się do sprzątania, dziękuję również fotografowi za świetne zdjęcia.

podziękowania również należą się Prezydentowi Miasta Jelenia Góra – Jerzemu Łużniakowi, za pomoc w zorganizowaniu całej inicjatywy.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że takie akcje będziemy robić częściej, aczkolwiek mam nadzieję, że coraz mniej takich akcji będzie potrzebnych.

 

Poniżej zachęcam do zapoznania się z foto-relacją Marcina Kaźmieruka  z naszego sprzątania

 

« z 3 »

Udostępnij