Mud Party IV! 7-10 lipca

Udostępnij


już wkrótce wystartuje IV edycja MUD PARTY – czyli wielkiego święta fanów offroadu. Impreza rozpocznie się w czwartek (7 lipca) od prologu na specjalnie przygotowanym torze w Miłkowie. W piątek i sobotę terenówki zobaczymy w okolicach Jeleniej Góry, Miłkowa i Karpacza, a zmagania zakończą się najbardziej widowiskową konkurencją – wyścigami równoległymi na torze błotnym w Miłkowie !
1467276442-rZGHfCYir
W piątek i sobotą uczestnicy Mud Party będą zmagać się z odcinkami specjalnymi w okolicach Jeleniej Góry, Miłkowa i Karpacza. W tym czasie wszystkie odcinki specjalne będą otwarte dla publiczności i będzie można podziwiać, jak ekipy przedzierają się przez gęste błoto, wodę, strome podjazdy i trawersy.

Ostatnim zadaniem uczestników Mud Party będzie najbardziej widowiskowa konkurencja – wyścigi równoległe na torze błotnym. Na tą właśnie okazję przygotowany został w Miłkowie specjalny tor o długości ok. 100 m i szerokości 12 metrów.Trasa między odcinkami specjalnymi jaką będą musieli pokonać uczestnicy Mud Party IV korzystając z roadbooka to 80 km. – Kibiców zapraszamy już w czwartek 7 lipca od godziny 16:00 na prolog, który odbędzie się w Miłkowie. Prawdziwe pokonywanie trudnych odcinków rozpocznie się w piątek, 8 lipca. O godz. 8:00 wystartują pierwsze załogi w kierunku odcinków specjalnych. Uczestnicy Mud Party IV mają na pokonanie wszystkich odcinków 28 godzin. W każdej chwili uczestnicy mogą zjechać z trasy i wrócić na bazę, aby odpocząć lub naprawić uszkodzone pojazdy – informuje Andrzej Wójcik z Jeep-survival.

Niedziela, 10 lipca to dzień na rekordy:
– O godzinie 10:00 w bazie imprezy w Miłkowie uczestnicy Mud Party IV będą próbowali ustanowić rekord Guinnesa w ilości pojazdów terenowych jakie przejadą błotnym 100-metrowym torem w czasie jednej godziny..
– O godzinie 13:00 wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w pobiciu rekordu Guinnesa w ilości ludzi, którzy zjadą wodną ślizgawką długości 100 metrów w czasie jednej godziny. Wodna ślizgawka będzie rozłożona w samym centrum Karpacza przy deptaku, na stoku ,,Kolorowa”. Dotychczasowy rekord Guinnesa w ilości ludzi, którzy zjechali wodną ślizgawką w czasie jednej godziny to 396 osób, co daje 9 sekund na osobę.

Mud Party IV odbywa się pod patronatem Prezydenta Jeleniej Góry i Burmistrza Karpacza.

 

 

Udostępnij