200 pieczątek w 24h!

Udostępnij


1-2 kwietnia off-roadowcy spotkali się w Miłkowie w Zajeździe nad rzeczką. odbyła się tam po raz pierwszy, pełna adrenalina i emocji, impreza pod nazwą “200 pieczątek w 24h”. Konkurencja polega na zdobyciu dwustu pieczątek w ciągu jednej doby. Startowały różne klasy: turystyk, turystyk wyczyn, turystyk z wyciągarką, wyczyn, adventure, extreme oraz quad.

Organizatorem Siojo, czyli Andrzej Wójcik – znany z imprezy cyklicznej Mud Party

już sam prolog dostarczył wiele emocji, gdyż pierwsza ekipa, która po raz pierwszy wystartowała w tego typu imprezie, utknęła na pierwszej przeszkodzie błotnej. Ich Ford Maverick potrzebował pomocy kolegów z wyciągarką. Z resztą kolejne przeszkody, takie jak rów, podjazdy również sprawiały im wiele trudności i ekipa Dzika wiele razy musiała im pomóc. Nastąpne ekipy radziły już sobie lepiej. Damsko-męska ekipa z Vitary z numerem statowym nr 3 również zapamięta prolog na długo. Pierw utkneli w pierwszej kałuży błotnej, gdzie kierowca skompać się po kolana i moczył ręce po pachy, aby tylko podłączyć linę wyciągarki Dzika, który również jemu pomagał wyjść z błota. Za dosłownie 20-30m czekała na nich przeszkoda w postaci górki z ostrym kątem nachylenia na bok. Tuż obok znajdowało się drzewo, o które praktycznie każda ekipa się opierała. Tej ekipie się nie poszczęściło, ponieważ oparli się tylną, boczną szybą, co spowodowało jej rozbicie. RównieĹź prolog dla klas extreme i adventure był emocjonujący. Off-roadowcy musieli przedrzeć się przez głęboki rów, co sprawiało wiele trudności.

 

Na uczestników czekały dwa rejony, na których były rozlokowane pieczątki. Pierwszy to tor crossowy u Pleśniara (Mariusz Pleśniarski). Tam czekały na nich bagna, “pola błotne”. Ekipy dzielnie walczyły o to by móc podbić kolejne stemple w swoje karty. Drugi rejon to prywatne tereny właściciela wspomnianego Zajazdu. Po dojeździe ekipy ujrzały staw, przez który musiały przejechać, by po drugiej strony powalczyć o pieczątki.

Poziom trudności był zróżnicowany dla różnych klas, aczkolwiek każdy mógł podbić wszystkie. Nie było podziału na klasy. Tylko ekipa decydowała się czy dana pieczątka jest dla nich dostępna.

Wiele ekip oddawało kartą dużo przed upływem 24h od ich startu, ale byli też tacy, którzy oddawali kartą “na ostatnią chwilę”, co świadczy o ich wytrzymałości.

Poniżej galeria fotografii ze zmagał:

W sobotą, około godziny 22 ogłoszono wyniki. Nie było łatwo, bo trzeba było liczyć ilość pieczątek dla każdej z ekip a ich było ponad 40. Każda pieczątka musiała znajdować się w odpowiednim polu na karcie.

Jak zwykle, po dekoracji nie zabrakło wręczenia nagrody FAIR PLAY, oraz losowania nagród wśród startujących. Między innymi znalazły się tam pasy od organizatora, czyli Jeep-Survival, filtry paliwa i upominki od firmy Intercars, pakiety sportowe i opaski dla aktywnych od firmy PrezentMarzeń.

Poniżej galeria fotek z dekoracji:

 

Impreza generalnie wyszła super. Niezwykłe tereny, super organizacja – z mojego punktu widzenia 😉

A tak wygląda facebookowa notka Sioja:

 

200 pieczątek w 24 godziny Jelenia Góra 1-2 kwietnia 2016

PODSUMOWANIE I WYNIKI Emotikon smile

Jeszcze kilkanaście godzin temu ubłocone postacie w ubłoconych pojazdach przedzierały się przez ciężki teren, aby dotrzeć do 200 pieczątek. Teraz nastała cisza i po pierwszej edycji naszej imprezy zostały tylko wspomnienia.

Tak od razu jeszcze pod wpływem emocji podsumowanie pierwszej edycji ,,200 pieczątek w 24 godziny”

Wiele rzeczy powiedziałem Wam już podczas wręczania pucharów ale napiszę to oficjalnie aby wszyscy wiedzieli.

W imprezie wzięło udział 26 samochodów i 17 quadów.

Po raz pierwszy zdarzyło się coś, w co tak do końca nie wierzyliśmy, a jednak zdarzyła się tak taka sytuacja i albo wzieliście sobie do serca to co powiedziałem na odprawie ,albo ten cały off-roadowy syf robiony przez uczestników imprez przebrał miarkę i zaczyna iść w dobrym kierunku. Nie zginęła nawet jedna pieczątka, nie zostało rozjechane nawet jedno pole ani łąka. Nawet nie wiecie jak bardzo jesteśmy z Was wszystkich dumni. Brawo Wy.

Wiedzieliśmy że będziecie mieli ciężka przeprawę ale nie spodziewaliśmy się tego, że aż taka ilość uczestników tak bardzo się w to wszystko wkręcicie i będziecie jechać naprawdę całe 24 godziny. Najbardziej martwiłem się klasą turystyczną, że nie poradzą sobie w tym terenie, że inne klasy za bardzo zniszczą teren i dojazdy do pieczątek, ale moje wszystkie obawy zostały rozwiane. Turystyk jest klasą dla samochodów fabrycznych a jechaliście jak starzy wyjadacze. Na prologu kilka ekip poniosło niewielkie straty, ale nie zraziło Was to do dalszej walki i poradziliście sobie wszyscy naprawdę niesamowicie.O każdej klasie mogli byśmy mówić i mówić ale najbardziej zaskoczyła mnie klasa Wyczyn. Grabek, Chomik, Mały i Olsi. Wy to jesteście dopiero śrubki. Bez wyciągarek i tylko za pomocą lin, zbloczy, pasów i hilifta zdobyliście prawie największą ilość pieczątek. Dla mnie osobiście to mistrzostwo świata.

Kilka słów o quadach. Drodzy Panowie i Drogie Panie.

Było Was razem 17 sztuk.Organizatorzy wielu imprez w kraju odpuścili sobie klasę quad ze względu na bałagan, brak dyscypliny i kultury jazdy wśród posiadaczy quadów. Co my możemy powiedzieć o Was po 200 pieczątkach ? Pokazaliście klasę i dla nas w takim składzie jesteście zawsze mile widziani na każdej naszej imprezie.

Chcieliśmy Wam wszystkim bardzo podziękować za to, że przyjechaliście do nas prawie z całej Polski. Poznań , Trójmiasto, Nowy Sącz, że podjeliście wyzwanie i wzieliście udział w naprawdę bardzo ciężkiej imprezie przeprawowej. Mamy nadzieję, że nasza impreza 200 pieczątek w 24 godziny zagości na stałe w kalendarzu offroadowym i będzie przyciągać coraz więcej fanów jazdy poza drogami.

Bardzo wielkie podziękowania z naszej strony skierowane są również do naszych partnerów, sędziów i wszystkich osób które przyczyniły się do zorganizowania 200 pieczątek w 24 godziny Jelenia Góra.

Na koniec jeszcze jedna anegdota offroadowa o Sudetyoffroad. Dziś zanim się zwineliśmy przyjechał na bazę właściciel terenów gdzie Mały się tak wkleił . Opowiadał nam, że był w nocy zobaczyć jak wyglądają jego działki i czy już bagna są wywalone na drugą stronę. Opowiedział nam jak któryś z Was zrobił mu aferę za jazdę po polu. Gość był w szoku bo pole po którym jechał było jego własność J przyjechał na kontrolę bo nie wierzył nam gdy mu obiecaliśmy, że wszyscy ludzie którzy przyjadą na 200 pieczątek szanują zasady i nic nie zniszczą.

Wszyscy dla nas jesteście zwycięzcami i imprezę uważamy za bardzo udaną a jak było naprawdę tego dowiemy się z Waszych opinii.

A teraz czas na wyniki.

1.Największą ilość pieczątek zdobyła załoga nr. 21. Rafał i Izabela Nycek184 sztuki.

2.Kolejni w ilości zebranych pieczątek to załoga nr. 17Jacek Chomiak i Tomasz Grabowski 170 sztuk

3. Trzecie miejsce w ilości zebranych pieczątek to załoga nr. 18 Daniel i Andrzej Olszański 169 sztuk

Najszybszy czas na prologu zataśmowanym dla klasy Turystyk, Turystyk Wyczyn, Turystyk z wyciągarką i Wyczyn to załoga nr. 10 Marcin Gołda i Sebastian Hamerlik 03:00,14

Najlepszy czas przejazdu po zmianie taśm na trasie pod klasy Adventure i Extrem załoga nr. 24 Jerzy Stojowski i Wojciech Cebula 08:11

Klasy i zdobyte miejsca za pieczątki na podstawie zdanych kart drogowych.

Turystyczna:

1,Załoga nr. 3 Damian Bartnicki, Ewelina Bartnicka zdobyte 61 pieczątek

2. Załoga nr. 39 Paweł Kośmiński, Zuzia Kośmińska zdobyte 47 pieczątek

3. Załoga nr.1 Andrzej i Tomasz, Sinicki zdobyte 43 pieczątki

4.Załoga nr. 4 Tadeusz Białkowski, Michał Roman zdobyte 40 pieczątek

Turystyk Wyczyn

1.Załoga nr.8 Dominik Szpak Robert, Czekaj zdobyte 132 pieczątki

2. Załoga nr.5 Artur Zadworny Kamil, Dudek zdobyte 111 pieczątek

3 Załoga nr. 6 Marcel Jakubczyk, Jarosław Dopart zdobyte 35 pieczątek

Turystyk z wyciągarką

1.Załoga nr. 10 Marcin Gołda, Sebastian Hamerlik zdobyte 121 pieczątek
2.Załoga nr. 9 Marian Brzozowski, Maciej Bryniarski zdobyte 58 pieczątek
3.Załoga nr. 11 Robert Nowak, Agnieszka Nowak zdobyte 47 pieczątek
4.Załoga nr. 14 Jan Drewnik Wiesław, Janik zdobyte 24 pieczątki
5.Załoga nr 102 Michał Klugiewicz, Katarzyna Gębska zdobyte 21 pieczątek

Wyczyn

1.Załoga nr 17 Jacek Chomiak, Tomasz Grabowski zdobyte 170 pieczątek
2.Załoga nr 18 Daniel Olszański. Andrzej Olszański zdobyte 169 pieczątek
3.Załoga nr 16 Łukasz Walczak. zdobyte 65 pieczątek

Adventure

1.Załoga nr.21 Rafał Nycek. Izabela Nycek zdobyte 184 pieczątki
2.Załoga nr 22 Tomasz Białkowski. Darek Bałkiewicz zdobyte 141 pieczątek
3.Załoga nr.20 Krzysztof Ignaczewski. Mariusz Król zdobyte 97 pieczątek
4.Załoga nr 19 Michał Skempski, Robert Pora zdobyte 39 pieczątek
5.Załoga nr 15 Rafał Czech Radosław, Kosior zdobyte 19 pieczątek

Extrem

1.Załoga nr.24 Jerzy Stojowski, Wojciech Cebula zdobyte 156 pieczątek

2. Załoga nr 26 Tomasz Koryciarz, Dominik Koryciarz zdobyte 106 pieczątek

3. Załoga nr 23 Tomasz Czech, Damian Brudz zdobyte 91 pieczątek

4. Załoga nr 25 Piotr Gniech, Paweł Gniech zdobyte 49 pieczątek

Quad.

W tej klasie wyniki zostaną podane w dniu jutrzejszym gdyż wkradł się nam Błąd w obliczeniach.

Zgodnie z zasadami zdobywania pieczątek w sektorze ,,F” które jasno i klarownie zostały opisane w roadbooku wszystkie pieczątki zdobyte na górze po drugiej stronie stawu zostaną anulowane.

Warunkiem zaliczenia pieczątek z części sektora ,,F” po drugiej stronie stawu było pokonanie go pojazdem do pieczątek oraz po ich zdobyciu powrót również przez staw.

Niestety żaden Quad tego nie zrobił i po wykreśleniu pieczątek zdobytych właśnie w tym miejscu wyniki mogą ulec znaczącej zmianie.

KOLEJNA EDYCJA 200 PIECZĄTEK W 24 GODZINY 20-21 MAJ NAŁĘCZÓW

Udostępnij